Producenci

French inspirations

0
French inspirations

  „Paris sera toujours Paris” śpiewa rewelacyjna francuska artystka Zaz.

Zgadza się – Paryż zawsze pozostanie Paryżem.

 

 

Zmieni się świat, zmieni się moda, a paryski styl i szyk pozostaną niezmienne.

 

 

W czym tkwi tajemnica ich sukcesu? Dlaczego od lat z nieskrywaną przyjemnością urządzamy wnętrza w paryskim stylu? Co nas do tego przekonuje? Może niezwykła harmonia i symetria? Może dbałość o detale i szczegóły? A może ten niepowtarzalny gust i dobry smak, wyrafinowany styl? Paryskie wnętrza  najlepiej wyglądają w starych, stylowych kamienicach z wysokimi pomieszczeniami, dużymi oknami i balkonami z kutego metalu, co nie znaczy, że nie możemy wykreować pięknych wnętrz we francuskim stylu w niewielkim nawet mieszkaniu.

 


 

Jasna, drewniana jodełka na podłodze, białe wazony, świeczniki, miękkie pledy i ozdobne poduszki. Salon z kryształowymi żyrandolami, pięknymi tapetami albo jasnymi barwami ścian, ekskluzywnymi zasłonami to już wstęp do prawdziwego château.

 

 

Dla Francuzów to miejsce, o którym prawie każdy z nich  mówi z uwielbieniem „chez moi”, często jest centrum prywatnego świata łączącego szlachetną tradycję z nowoczesnym designem. Miksowanie stylów i epok na ogół wychodzi im świetnie.

 

 

Któż inny wpadłby na pomysł połączenia baroku z czarnym szkłem i metalem? No może jeszcze my😊.

 

Szezlong Paris

 

 

Od Francuzek możemy się uczyć nie tylko szyku, ale i sztuki dbania o siebie i poświęcania sobie cennego czasu. Sobie i swoim wnętrzom. Jeśli my niekoniecznie chcemy się starzeć (albo chociaż co jakiś czas odmładzamy się w sobie tylko znany sposób 😊), to dlaczego nie mielibyśmy odmłodzić naszych mieszkań?

 

 

Francuska stylistka Ines de la Fressagne w książce pt. „Paryski szyk” napisała:

„Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż patrzenie, jak twoje meble starzeją się razem z Tobą”.

I trzeba przyznać, że coś w tym jest.  Może nadszedł więc już czas na zmiany? Może zasłużyliśmy na chwilę odpoczynku na nowym, paryskim szezlongu lub młodej jak my, paryskiej kanapie,

 

Sofa Paris

 

z książką w ręku, kawą i francuskimi makaronikami na stoliku?

 

 

 
 

Teraz niech nasze spokojne myśli szybują wysoko nad dachami Paryża, Warszawy, Wrocławia czy Tykocina. Wszędzie tam, gdzie jesteś…

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium