window.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () { })
Producenci

Jak urządzić pokój dla ucznia lub studenta?

0
Jak urządzić pokój dla ucznia lub studenta?

Pokój uczennicy/ucznia czy studentki/studenta to miejsce, w którym spędzają oni nawet po kilkanaście godzin dziennie. Taki pokój musi być przyjazną i wygodną przestrzenią pełniącą jednocześnie kilka funkcji. Powinno znaleźć się w nim miejsce do nauki, wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, możemy pozwolić sobie na więcej. Co jednak zrobić, kiedy pokój jest mały i dosyć ciasny? Czy da się dobrze urządzić taką przestrzeń?

Podpowiadamy sprytne i sprawdzone rozwiązania do większych i mniejszych pokoi młodzieżowych.

 Pokój ucznia i studenta – na co zwrócić uwagę przy aranżacji?

  • wygoda i funkcjonalność

W każdym pokoju młodzieżowym powinny znaleźć się ergonomiczne biurko, wygodne łóżko, pojemne szafy czy regały i fotele lub sofa. Nie zawsze na wszystko wystarcza miejsca, jednak jeśli sprytnie zaaranżujemy przestrzeń, będzie spełniała wszystkie swoje funkcje. Bardzo ważnym meblem dla ucznia i studenta jest biurko. W większym pokoju możemy pozwolić sobie na biurko wolnostojące, z dużym blatem i kontenerkiem z szufladami, który można ustawiać w dowolnym miejscu. Takie biurko spełni oczekiwania tych, którzy lubią mieć wszystko pod ręką, ale też osób, które korzystają z dużych monitorów.

 

W większych pokojach na pewno uda się wydzielić z fotelami i stolikiem przeznaczony do relaksu czy spotkań ze znajomymi.

Mając do dyspozycji sporą powierzchnię ścian możemy zapewnić wygodne miejsce do przechowywania rzeczy, których każdy uczeń i student ma raczej sporo. Świetnie sprawdzą się tutaj pojemne szafy z różnymi układami wnętrza czy otwarte regały.

Na zdjęciu szafa dwudrzwiowa i szafa czterodrzwiowa oraz regał z kolekcji Loft Lorenzo. 

  • wielofunkcyjne rozwiązania

Co zrobić, gdy przestrzeni mamy niewiele, a chcemy urządzić wygodny pokój młodzieżowy? Powinniśmy postawić na wykorzystanie mebli posiadających wielofunkcyjne rozwiązania. Do długiego i wąskiego pokoju idealnie sprawdzi się biurko zintegrowane z regałem.

Ma ono nie tylko wygodną szufladę z praktycznymi przegródkami, ale i zamykany w tylnej części blatu schowek na kable. Pozwala to na wygodne korzystanie z komputera. Dodatkowo młody człowiek może mieć wszystko, czego potrzebuje dosłownie na wyciągnięcie ręki - otwarte półki nad biurkiem pozwolą ustawić na nich książki, zeszyty i inne potrzebne przedmioty. Do regału pasują pojemne, dobrze zaprojektowane szafy o różnych rozmiarach i układach wnętrz. W opcji dostępne są nadstawki - można więc indywidualnie ustalać nie tylko szerokość, ale i wysokość szaf. 

W wąskim pokoju sprawdzi się również wygodna sofa z funkcją spania. W nocy będzie pełniła rolę łóżka a w dzień stanie się miejscem do spotkań.

W pokoju średniej wielkości dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie półkotapczanu z szafami oraz wolnostojącego biurka.  

Na zdjęciu półkotapczan pionowy New Elegance. 

A jeśli powierzchnia pokoju dla ucznia lub studenta jest naprawdę maleńka? Czy musimy rezygnować wtedy z funkcjonalności? Otóż i na to mamy dobre rozwiązanie. Idealnym pomysłem na urządzenie bardzo małego pokoju młodzieżowego jest półkotapczan ze składanym biurkiem. 

W ciągu dnia blat zamocowany na bardzo stabilnych podporach jest świetnym miejscem do pracy i nauki. Po złożeniu możemy otworzyć szafę i otrzymujemy wygodne łóżko z materacem i półkami oraz oświetleniem (w opcji). Jeśli z jednej strony postawimy je przy ścianie, a z drugiej dodamy szafę lub regał, zyskamy zarówno miejsce do spotkań (na pewno pomogą tutaj duże poduchy) jak i do przechowywania. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet na mikropowierzchni. 

  • styl

Z doborem odpowiedniego stylu nie jest łatwo. Dzisiaj młodzi lubią styl loftowy, skandynawski czy minimalistyczny. Najważniejsze, żeby pomieszczenie było spójne, szczególnie wtedy, kiedy przestrzeń nie jest największa.  W pokoju osób malujących się sprawdzi się na pewno - jeśli tylko się zmieści - wygodna toaletka. 

Na zdjęciu toaletki New Elegance Black Loft oraz Loft Color.

  • kolory

Najlepiej, kiedy kolory w pokoju ucznia czy studenta są jasne i neutralne. Jest to ważne szczególnie w małych pomieszczeniach, które dzięki temu optycznie będą wydawały się większe. Poza tym na neutralnym tle dobrze będą wyglądały różne meble.

  • dodatki

Im mniej, tym lepiej. Nagromadzenie niepotrzebnych ozdób nie sprzyja ani nauce, ani odpoczynkowi. Dobrze jest postawić w pokoju młodzieżowym żywe kwiaty, naturalna zieleń koi i uspokaja. Niezbędne dodatki powinny znaleźć właściwe miejsce, na pewno lepiej elegancko wyeksponować je na ciekawym regale, niż porozrzucać po całym pokoju. 

  • oświetlenie

Światło w pokoju ucznia i studenta powinno zapewnić mu nie tylko dbanie o zdrowie podczas nauki, ale też komfort podczas spotkań i odpoczynku. Stąd powinny się znaleźć w takim pokoju co najmniej trzy źródła światła: mocne punktowe na biurku, regulowane górne oraz nastrojowe nocne, np. przy łóżku czy półkotapczanie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium